Alle
Alle mods

Vanilla og præcis de mods, du vælger, eller en hel modpakke.

Søg Genstande Blokke Mods Modpakker Ressourcepakker Farver Gradient Kortkunstgenerator Opskriftstræ Craftingdiagram API
Vis kun en modpakke eller nogle mods

Vanilla og præcis de mods, du vælger, eller en hel modpakke.

Sprog
English · English en Deutsch · German de Français · French fr 日本語 · Japanese ja Español · Spanish es Español (México) · Spanish (Mexico) es-MX Português (Brasil) · Portuguese (Brazil) pt-BR Русский · Russian ru Polski · Polish pl Türkçe · Turkish tr Bahasa Indonesia · Indonesian id Nederlands · Dutch nl Svenska · Swedish sv Norsk bokmål · Norwegian Bokmål nb Dansk · Danish da Italiano · Italian it 한국어 · Korean ko 简体中文 · Chinese (Simplified) zh-Hans 繁體中文 · Chinese (Traditional) zh-Hant

Vanilla Spice

MC 1.21 FABRIC

Inkluderede mods 76 MODS

FerriteCore ((Neo)Forge) 7.0.0-fabric · 1 blokke · 1 genstande Anvil Restoration 1.21.1-2.3-fabric+forge+neo AppleSkin 3.0.5+mc1.21 Architectury API 13.0.6+fabric Beautified Chat [Client] [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-2.6 | Beautified Chat Client Better Conduit Placement 1.21.1-3.3-fabric+forge+neo Better Mount HUD bettermounthud-1.2.4.jar Better Than Mending 2.1.0 BetterF3 BetterF3 Fabric v11.0.1 (1.21) Bottle Your Xp [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-3.4 | Bottle Your Xp Bottled Air [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-2.4 | Bottled Air Bounding Box Outline Reloaded 2.6+1.21 CalcMod 1.3.2+fabric.1.21.jar Campfire Spawn and Tweaks [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-3.9 | Campfire Spawn and Tweaks Cloth Config API (Fabric/Forge/NeoForge) [Fabric 1.21(.1)] v15.0.130 Clumps 18.0.0.2 Collective 1.21.1-7.84-fabric+forge+neo Concurrent Chunk Management Engine (Fabric) 0.2.0+alpha.11.109+1.21 Continuity 3.0.0-beta.5+1.21 Controlling Controlling-fabric-1.21-18.0.4.jar Cut Stone for Cobble 1.0.1+mod Cycle Paintings 1.21.1-3.6-fabric+forge+neo Datapack/Gamerule Menus 2.0.1+1.21 Dynamic FPS v3.6.3 Easy Elytra Takeoff 1.21.1-4.4-fabric+forge+neo Enhanced Block Entities EBE v0.10.1 for 1.21 Entity Culling Fabric/Forge 1.6.7-1.21(.1) - Fabric Fabric API [1.21] Fabric API 0.102.0+1.21 Fabric Language Kotlin 1.12.1+kotlin.2.0.20 Freecam (Fabric Edition) freecam.jar GUI Clock [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-4.6 | GUI Clock GUI Compass [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-4.8 | GUI Compass Healing Campfire 1.21.1-6.1-fabric+forge+neo Horse Buff 2.1.8 Horses Genetic 1.3.0 Indium Indium 1.0.35 for Minecraft 1.21.x/Sodium 0.5.11 Inventory Profiles Next Inventory Profiles Next-fabric-1.21-2.0.4 Inventory Totem 1.21.1-3.3-fabric+forge+neo Iris Shaders Iris 1.8 Beta 2 for Fabric 1.21 Jade 🔍 15.1.5+fabric Keep My Soil Tilled 1.21.1-2.4-fabric+forge+neo libIPN libIPN-fabric-1.21-6.0.2 Lighty v3.0.0-beta.4 1.21.0/1 Lithium (Fabric/NeoForge) mc1.21-0.13.0 MaLiLib malilib-fabric-1.21.1-0.21.0.jar Miniature Shader Miniature 2.13.2 Mod Menu Mod Menu v11.0.1 for 1.21 ModernFix 5.19.1+mc1.21 Mouse Tweaks [1.21+ Fabric] Mouse Tweaks 2.26 Name Tag Tweaks 1.21.1-3.8-fabric+forge+neo No Chat Reports Fabric-1.21-v2.8.0 No Hostiles Around Campfire 1.21.1-7.1-fabric+forge+neo No Telemetry 1.8.0 NoFog NoFog-1.16.5-1.21-Fabric Ore Harvester 1.21.1-1.4-fabric+forge+neo Redstone Multimeter Fabric mc1.21-1.14.0 Redstone Tweaks 2.4.5 Reese's Sodium Options [Fabric] Reese's Sodium Options 1.8.0-beta.2 RenderPearl 2.0 Scaffolding Drops Nearby 1.21.1-3.3-fabric+forge+neo

Ændringer fra 0.9.9.1

~ OPDATERET (63)
Anvil Restoration1.21.9-2.5-fabric+forge+neo → 1.21.1-2.3-fabric+forge+neoAppleSkin3.0.7+mc1.21.9 → 3.0.5+mc1.21Architectury API18.0.3+fabric → 13.0.6+fabricBeautified Chat [Client][Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-2.8 | Beautified Chat Client → [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-2.6 | Beautified Chat ClientBetter Conduit Placement1.21.9-3.4-fabric+forge+neo → 1.21.1-3.3-fabric+forge+neoBetter Mount HUDbettermounthud-1.2.6.jar → bettermounthud-1.2.4.jarBetter Than Mending2.2.5 → 2.1.0BetterF3BetterF3 Fabric v15.0.0 (1.21.6/1.21.8) → BetterF3 Fabric v11.0.1 (1.21)Bottle Your Xp1.21.9-3.5-fabric+forge+neo → [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-3.4 | Bottle Your XpBottled Air1.21.9-2.5-fabric+forge+neo → [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-2.4 | Bottled AirCampfire Spawn and Tweaks1.21.9-4.1-fabric+forge+neo → [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-3.9 | Campfire Spawn and TweaksCloth Config API (Fabric/Forge/NeoForge)20.0.148+fabric → [Fabric 1.21(.1)] v15.0.130Clumps27.0.0.2 → 18.0.0.2Collective[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-8.8 | Collective → 1.21.1-7.84-fabric+forge+neoConcurrent Chunk Management Engine (Fabric)0.3.5+beta.1.0+1.21.10 → 0.2.0+alpha.11.109+1.21Continuity3.0.1-beta.1+1.21.6 → 3.0.0-beta.5+1.21ControllingControlling-fabric-1.21.9-27.0.2.jar → Controlling-fabric-1.21-18.0.4.jarCut Stone for Cobble1.1+mod → 1.0.1+modCycle Paintings[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-4.1 | Cycle Paintings → 1.21.1-3.6-fabric+forge+neoDatapack/Gamerule Menus2.1.1+1.21.6 → 2.0.1+1.21Dynamic FPSv3.9.6 → v3.6.3Easy Elytra Takeoff[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-4.5 | Easy Elytra Takeoff → 1.21.1-4.4-fabric+forge+neoFabric API0.134.0+1.21.9 → [1.21] Fabric API 0.102.0+1.21Fabric Language KotlinFabric Language Kotlin 1.13.6+kotlin.2.2.20 → 1.12.1+kotlin.2.0.20FerriteCore ((Neo)Forge)8.0.0-fabric → 7.0.0-fabricGUI Clock[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-4.7 | GUI Clock → [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-4.6 | GUI ClockGUI Compass[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-4.9 | GUI Compass → [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-4.8 | GUI CompassHealing Campfire[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-6.2 | Healing Campfire → 1.21.1-6.1-fabric+forge+neoHorses Genetic1.4.0 → 1.3.0Inventory Profiles NextInventory Profiles Next-fabric-1.21.9-2.2.0 → Inventory Profiles Next-fabric-1.21-2.0.4Inventory Totem[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-3.4 | Inventory Totem → 1.21.1-3.3-fabric+forge+neoIris ShadersIris 1.9.6 for Fabric 1.21.10 → Iris 1.8 Beta 2 for Fabric 1.21Jade 🔍[Fabric 1.21.9] 20.0.5 → 15.1.5+fabricKeep My Soil Tilled1.21.9-2.5-fabric+forge+neo → 1.21.1-2.4-fabric+forge+neoLightyv3.1.0 1.21.6/7/8 → v3.0.0-beta.4 1.21.0/1Lithium (Fabric/NeoForge)mc1.21.9-0.19.1-fabric → mc1.21-0.13.0MaLiLibMaLiLib 1.21.10-rc1-0.26.2 → malilib-fabric-1.21.1-0.21.0.jarMiniature ShaderMiniature 2.18.2 → Miniature 2.13.2Mod Menuv16.0.0-rc.1 for 1.21.9 → Mod Menu v11.0.1 for 1.21Mouse Tweaks[1.21.9+ Fabric] Mouse Tweaks 2.29 → [1.21+ Fabric] Mouse Tweaks 2.26Name Tag Tweaks[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-4.0 | Name Tag Tweaks → 1.21.1-3.8-fabric+forge+neoNo Chat ReportsFabric-1.21.10-v2.16.0 → Fabric-1.21-v2.8.0No Hostiles Around Campfire[Fabric/Forge/Neo] 1.21.9-7.2 | No Hostiles Around Campfire → 1.21.1-7.1-fabric+forge+neoNo Telemetry1.9.0 → 1.8.0Ore Harvester1.21.9-1.5-fabric+forge+neo → 1.21.1-1.4-fabric+forge+neoRedstone Multimeter Fabricmc1.21.7-1.16.0 → mc1.21-1.14.0Redstone Tweaks2.5.2 → 2.4.5Reese's Sodium Options[Fabric] Reese's Sodium Options 1.8.5 → [Fabric] Reese's Sodium Options 1.8.0-beta.2RenderPearl2.5.1 → 2.0Scaffolding Drops Nearby1.21.9-3.4-fabric+forge+neo → 1.21.1-3.3-fabric+forge+neoSearchablesSearchables-fabric-1.21.9-1.0.2.jar → Searchables-fabric-1.21-1.0.5.jarServux0.8.1 → 0.3.7Shulker Box Tooltip5.2.11+1.21.9-fabric → 5.0.4+1.21-fabricSodiumSodium 0.7.2 for Fabric → Sodium 0.6.0 Beta 1 for FabricSodium Extra[Fabric] Sodium Extra 0.7.0 for Minecraft 1.21.9 → [Fabric] Sodium Extra 0.6.0-beta.1 for Minecraft 1.21.1Sound Physics Remasteredfabric-1.21.9-1.5.1 → fabric-1.21.1-1.4.6Super Duper Vanilla Shaders1.3.8 → 1.3.6.hText Placeholder APIplaceholder-api-2.8.0+1.21.9.jar → placeholder-api-2.4.1+1.21.jarTree Harvester1.21.9-9.3-fabric+forge+neo → [Fabric/Forge/Neo] 1.21.1-9.1 | Tree HarvesterVTDownloaderVTDownloader 2.3.5 for Minecraft 1.21.6 → VTDownloader 2.3.0 for Minecraft 1.21WorldEdit7.3.17-beta-01 → 7.3.6YetAnotherConfigLib3.8.0+1.21.9-fabric → 3.5.0+1.21-fabricZoomifyZoomify 2.14.6 for MC 1.21.9 → Zoomify 2.14.0 for MC 1.21